Muzika Shqiptare, Albanian VIP, Mp3 Shqip, Muzika Rap
 

 

Rovena Dilo

Rovena Dilo has started its career in 1990 as director of the program "Cultural Evening with Adrian Krasta. In the last spectacle of the show was heard for the first time a song recorded in the studio of Radio Television and was sung by Rovena Dilo.

For the first time she comes in Tirana in Spring 1993 in "Songs of the season" and sings "If I come at night." A song of success, which is evaluated with the second prize.

 
 

 

Albanur Chat, Video Chat Shqiptar, Vejushkat Chat, Kosova Chat

This Chat has been released for people to make friends meet partners or chat in general. Why not register on KOSOVA CHAT and create a profile with picture

Albanur on Facebook

Follow Us

 

 
 
The latest from Rovena Dilo

Rovena Dilo Forum
Post a comment on AlbaNur about Rovena Dilo
The latest video of Rovena Dilo

The latest from Rovena Dilo

Rovena Dilo: Pėr dashurinė nuk mjafton njė ditė nė kalendar

 

Kėngėtarja e mirėnjohur flet pėr ndjenjat, nė njė intervistė kryekėput pėr dashurinė. Si e gjen ky Shėn Valentin Rovena Dilon, dhe projektet muzikore pėr dy kėngė tė reja.


Shigjeta e Kupidit ka qėlluar nė shenjė edhe pėr tė! Ndonėse kundėr rryMore MP3 on AlbaNur abouts dhe me pėrqasje tėrėsisht jo konvencionale, pėr kėngėtaren e njohur tė skenės shqiptare duket se vetėm njė ditė nė kalendar nuk mjafton pėr tė shprehur dashurinė.

 

More MP3 on AlbaNur about tepėr kliko Kėtu!

Klipet, stacioni im i tanishėm, sė shpejti njė duet me Erandėn

Rovena Dilo: “Kėnga ime ka nisur nė kohėn e lirisė dhe e tillė ėshtė”

Find the latest News stories and events from AlbaNur
The latest from Albania

The latest from Kosovo

The latest from Macedonia

Rovena Dilo's Biography
Rovena Dilo ka filluar aktivitetin e saj publik ne 1990 si drejtuese e emisionit "Mbremje Kulturore ne krahte e Adrian Krastes. Ne spektaklin e fundit te ketij emisioni u degjua per here te pare nje kenge incizuar ne studion e Radio Televizionit e kenduar nga ajo.

Per here te pare ajo vjen ne Tirane ne Pranvere 1993 ne "Kenget e Stines" dhe kendon "Nese naten vij". Nje kenge suksesi, me te cilen vleresohet me cmimin e dyte.

Pas kesaj kendon kenge si "Kam frike nga dashuria", "Simpati" perkatesisht ne Fest 93 dhe Kenget e Stines 94. kompozuar nga Alfred Kacinari. Nderkohe ajo zhvillon nje karriere aktive si kengetare ne vendin fqinj, Greqi.

Ne 96 rivjen ne Festivalin Kombetar me kengen "Kerkoja fatin" kompozuar nga Alfred Kacinari.
Ne 97 kendon ne Festivalin Kombetar kengen "Hape qiellin per mua" qe u rendit e katerta ne garen e kenges. Kjo ishte nje nga hitet e atij viti dhe mjaft e dashur per publikun.
Gjithashtu ne 98 merr pjese ne Kenget e Stines me "Qyteti im".

Ne Fest 98, kendon "Fjale te perjetshme" te E. Zhulalit dhe vleresohet si "Interpretuesja me e mire".
Ne "Kenga Magjike 99" merr 2 cmime, vendin e trete ne festival dhe cmimin nga Kritika, nje balade e Ardit Gjebreas dhe Alfred Kacinarit.
Po ne Fest 99 kendon me orkestrim te Gazzibo, muzike te F.Tudes.

Ne 2000 me kengen "Ante i tokes sime" fiton cmimin e pare ne Festivalin Kombetar. Po kete vit ne "Kengen Magjike 2000" fiton cmimin e dyte.

Ne 2001 ne Kengen magjike fiton "Cmimin e pare" me duetin e famshem "Per nje cast me ndal zemra" me Pirro Cakon.

Ne Festivalin 2001, Cmimi i dyte ne "Antinostradamus" me muzike te Pirro Cako.
Albumi i pare i saj "Ante" doli me 25 Dhjetor 2001. Permban 12 kenge nga te cilat 5 tekse i ka shkruajtur vete ajo. CD perben nje liberth me 16 faqe.

Rovena Dilo ka mbaruar fakultetin e Gjuhes dhe Letersise, i pelqen shume letersia dhe linguistika. Ndonjehere shkruan poezi dhe ka per hobi kercimin, notin dhe kopshtarine. Shenja e horoskopit eshte Demi. Ka asistuar ne disa seanca fotografike te grafit te mirenjohur Fadil Berisha.

Ka dhene shume intervista ne gazeta e revista te Shqiperise dhe Kosoves. Ka dale ne 4 kopertina revistash ne Shqiperi ne AKS, Spekter, Jeta, dhe ne Kosove ne revisten Teuta dhe Rrezja e drites.
More MP3 on AlbaNur about Rovena Dilo

Most viewed Albanian singers on youtube 2006 - 2012

Kengtaret Shqiptar, Muzika Shqiptare, Albanian VIP

Adelina Ismaili | Meda | Genta Ismaili | Nora Istrefi | Shpat Kasapi | Zanfina Ismaili | Bleona Qereti | Elvana Gjata

Ciljeta Xhilaga | Blero | Ermal Fejzullahu | Greta Koci | Sinan Hoxha | Kaltrina Selimi | Dafina Zeqiri | Adem Ramadani

Poni Music | Adrian Gaxha | Alban Skenderaj | Agim Poshka | Alma Bektashi | Tuna Sejdiu | Ardit Gjebrea | Lajme Shqip

Arta Bajrami | Alma Bektashi | Big Mama | Edona Llalloshi | Elita 5 | Jehona Sopi | Zajmina Vasjari | Adelina Tahiri

Tingulli 3 | UnikKatili | Motrat Mustafa | Vesa Luma | Violeta Kukaj | Gjyste Vulaj | Bertan Asllani | Adelina Thaqi | Noizy

Gresa Behluli | Labinot Tahiri | Anjeza Shahini | Leonora Jakupi | Leonora Poloska | Mahmut Ferati | Video Fest | Chat

Etno Engjujt  | Vajzat Seksi | Ilir Shaqiri | Korab Shaqiri | Ylli Baka | Duli Tallava | Bedri Islami | Vejushkat | Dashuria

Jonida Maliqi | Zyber Avdiu | Muharrem Ahmeti | Shkelzen Jetishi | Gili | Mentor Kurtishi | Mihrie Braha | Rezarta Shkurta

Rovena Stefa | Sabri Fejzullahu | Shkurte Fejza | Shyhrete Behluli | Sinan Vllasaliu | Soni Malaj | Kenga Magjike | Tallava

Albanian Top Models and Albanian Miss Universe from 2004 -2013

Vajzat Seksi, Bukuroshet Shqiptare, Miss Kosova, Albanian VIP

Ertemiona Meidani | Laureta Meci | Zana Krasniqi | Nevina Shtylla | Matilda Mecini | Hasna Xhukici | Erza Haliti

Agnesa Vuthaj | Eva Pepaj | Aferdita Dreshaj | Angela Martini | Marigona Dragusha | Yllka Berisha | Kejdi Jashari

Almeda Abazi | Alma Ajazi | Liberta Spahiu | Xhuli Nura | Keshtjella Pepshi | Ciljeta Xhilaga | Alketa Musaj

Emina Ēunmulaj | Arbnora Ademaj | Ardita Ukaj | Zajmina Vasjari | Nada Zhiti | Edlira Memo | Besa Gashi

Greta Stanica | Arjeta Lataj | Antonieta Nikprelaj | Diellza Kolgeci | Irsa Demneri | Kristine Elezaj | Xhesika Berberi

Most popular politicians in Albania, Kosovo and Macedonia

Forum Politik, Politikanet Shqiptar, The latest nga Politika

Bamir Topi | Atifete Jahjaga | Sali Berisha | Hashim Thaci | Isa Mustafa | Edi Rama | Albin Kurti | Ali Ahmeti

Menduh Thaci | Behgjet Pacolli | Lulzim Basha | Jakup Krasniqi | Jozefina Topalli | Mimoza Kusari | Ramush Haradinaj

Agim Ceku | Uke Rugova | Adem Demaci | Fatmir Sejdiu | Ilir Meta | Rexhep Qosja | Rufi Osmani | Kreshnik Spahiu

Albanian Newspapers and Magazines Online

Gazeta Shqiptare, Gazetat Online, Mediat Shqiptare

Bota Sot | Epoka e Re | Gazeta Express | Fakti | Panorama Plus | Gazeta Shqip | Gazeta Shqiptare | Gazeta Lajm

Gazeta Koha Ditore | InfoPress | Gazeta Zeri | Gazeta 55 | Teuta | Kosovarja | TV Klan | Flaka | Rilindja | Paqja

Besa | Vepra | Gazeta Illyria | Gazeta Start | Tirana Observer | Koha Jone | Gazeta Korrieri | Gazeta Standard | 24 Ore

Gazaeta Metropol | Gazeta Tema | Gazeta Biznesi | Gazeta Shekulli | Sporti Shqiptar | Gazeta Spekter | Gazeta Shpallje

Albanian VIP

 
 
 
 

The latest from Kosovo, Radio Kosova, Kosova Online

Shpallje Online, Oferta Suksesi, Shpallje Falas

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Filma Shqiptar, Video Filma, Studio Film

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Muzika Online | Albanian Rap

Albanian Forum | Albanian Sport | Albanian Miss | Vajzat Shqiptare | Miss Kosova | Kosovo | Filma Shqip | Meda | Genta | Adelina Ismaili | Religion | Gazeta Shqiptare

Kosova Film | Humor Shqiptar | Albanian VIP | Rapsodet | Aferdita | Nora Istrefi | Macedonia | Libra Shqip | Historia Shqiptare | Albanian Culture | Shitblerje | Horoskopi

Video Shqip | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Stupcat | Portokallia | Tirana Sot | Albanian TV | Koha Ditore | Big Brother Albania | Radio Shqiptare

copyright by www.muzika-shqiptare.com  / designed Shqip by tim shkupi 2008 - Contact: Webmaster